Do jakiej kategorii przypisać projekt i dlaczego warto robić to dobrze?

Wybór odpowiedniej kategorii projektu ma wpływ na popularność i zasięg projektu a także promocję Twojego profilu. Co to znaczy odpowiednia kategoria? Odpowiednia kategoria to taka, która jak najlepiej opisze i zaprezentuje Twój projekt na portalu. Każda kategoria bowiem posiada inne podkategorie / szczegóły, które wybierasz i uzupełniasz w kolejnym kroku oraz po których użytkownicy szukają inspiracji na portalu. Zatem, im dokładniej opiszesz projekt / podasz więcej informacji, tym lepiej będzie on wyszukiwany na serwisie - np. poprzez wybór filtrów (
Styl, Powierzchnia, Koszt realizacji itd). 
Jak robić to dobrze? Ponieważ często projekty przypisywane są do złych kategorii, poniżej znajdziesz spis wszystkich kategorii z wyjaśnieniem jakie projekty powinny do nich trafić: 
 
Metamorfoza: zdjęcia przed i po metamorfozie przedstawiające efekt końcowy. Metamorfoza może dotyczyć pojedynczego pomieszczenia, całego domu, mieszkania, ogrodu, tarasu a także przebudowy lub adaptacji budynków. Przykładowy projekt w tej kategorii: https://www.homebook.pl/profil/swietlakpracownia/projekt-klimatyczne-mieszkanie-w-kamienicy
- Projekt wnętrza mieszkalnego: projekty wnętrz domów, mieszkań oraz poszczególnych pomieszczeń (np. kuchnia).
- Kawalerka: zdjęcia wnętrz kawalerek, czyli mieszkań składających się z jedengo pokoju.
- Poddasze: zdjęcia pomieszczeń znajdujących się na poddaszu, projekty poddasza w domu, mieszkaniu, kamienicy. 
- Ogród: projekty ogrodów, które znajdują się w pobliżu domu i innych. 
- Taras: projekty tarasów, balkonów, werand, patiów.
Projekt domu: zdjęcia przedstawiające projekty domów w kontekście architektury budynków a nie architektury / projektowania wnętrz. Do tej kategorii przypisujemy zatem zdjęcia przedstawiające projekt bryły domu z widoczną elewacją, dachem itd. Ponadto, jeśli projekt domu zawiera dodatkowe elementy, np: projekt / wizualizacje wnętrza domu, rzuty lub przekroje, dodajemy je w celu zaprezentowania projektu domu w całości. Przykładowy projekt w tej kategorii: https://www.homebook.pl/profil/archipelag/projekt-projekt-domu-astrid-mala-g2-stylowo-lekko-nowoczesnie 
PAMIĘTAJ! Jeśli zaprojektowałeś wnętrze domu a nie jego bryłę przypisujesz projekt do kategorii "Projekt wnętrza mieszkalnego" i w kolejnym kroku zaznaczasz "Projekt wnętrza domu".
- Projekt wnętrza publicznego: projekty wnętrz użytku publicznego takich jak wnętrza biurowe, usługowe np. hotel, restauracja, sklep.
- Kolekcja : zdjęcia produktów, dekoracji, kolekcji mebli, zbiór różnych wnętrz które nie łączą się w jedność.
 
Dlaczego nie warto robić tego źle? W celu utrzymania wysokiej jakości zawartości portalu, projekty, które przypisane są do złych kategorii (np. projekt wnętrza domu przypisany do projektu domu lub projekt wnętrza, w którym nie ma zdjęć "przed i po" przypisany do metamorfozy) będą z nich usuwane przez moderatorów i przypisane do odpowiedniej dla nich kategorii. W  tej sytuacji jednak nie będą uzupełnione dodatkowe informacje o szczegółach projektów (moderatorzy nie mają wiedzy na ten temat), które wpływają na pozycję oraz wyświetlanie projektu na portalu. Im mniej informacji o projekcie tym mniejsza szansa na znalezienie go przez użytkowników - projekt nie będzie widoczny na stronach po wybraniu odpowiednich filtrów (np. brak informacji o stylu domu skutkuje tym, że projekt nie wyświetli się na liście projektów po zaznaczeniu filtra Styl). 
Jeśli po przeczytaniu tej instrukcji chcesz zmienić kategorie swoich projektów, postępuje następująco: odnajdź projekt, wejdź w jego edycję i przypisz odpowiednią kategorię oraz uzupełnij szczegóły :) Gotowe!
Czy ten artykuł był pomocny?
Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 0 z 0

0 Komentarze

Komentarze do artykułu są zablokowane.